Delavnici o dosevkih na Vojskem in Črnem Vrhu nad Idrijo - Ukrepi za zvišanje humusa in vezavo C02 v tla
V okviru projekta Manj je več nadaljujemo niz izobraževanj s predavanji in delavnicami za kmetovalce in svetovalce, kjer bomo predstavili osnovna znanja o tleh, o lastnostih tal s poudarkom na organski snovi in vezavi CO2 v trajni humus.
Vabljeni na delavnici o dosevkih z naslovom Ukrepi za zvišanje humusa in vezavo C02 v tla, ki bosta potekali na Vojskem in Črnem Vrhu nad Idrijo.
- V četrtek, 31. 8. 2023 ob 10.00 na kmetiji Janko Kosmač, Zadlog 27, 5274 Črni Vrh nad Idrijo.
- V torek, 5. 9. 2023 ob 10.00 na kmetiji Rok Likar, Vojsko 46, 5280 Idrija.
Spoznali bomo 15 posejanih rastlin za zeleno gnojenje, ki so hkrati tudi medonosne rastline za čebeljo pašo in večina njih je tudi primernih za krmo. Spoznali bomo tudi nekatere stroje za minimalno obdelavo tal brez oranja.
Vabilo si lahko preberete TUKAJ.
